Nenechte si nic uniknout!
Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravuje v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola různá témata.
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 5.-6. března 2018 workshop s názvem STORYTELLING mezi exponáty.
Vyprávění tady vždycky bylo, je a bude. Je to součást naší kultury i vzdělávání a příběhy nám pomáhají vyznat se v naší historii a hodnotách. Storytelling nebo také novodobé vyprávění je metoda, která zdokonaluje to, co všichni od narození máme, dar vyprávět. A stejně jako se člověk učí cizí jazyk nebo hrát na kytaru, může také cvičit svou dovednost vyprávění. V našem kurzu se budeme učit vědomě používat příběhové techniky s cílem vytvořit a sdílet příběh s publikem.
Příběhy jsou všude kolem nás, v životě i v muzeích, můžeme jimi předávat informace, zkušenosti nebo znalosti, ale hlavně zážitek.
Použití storytellingu v práci s historií a uměním nabízí mnoho možností, které si v rámci semináře společně zkusili a diskutovali o nich. Workshop byl zaměřen na praktické využití této metody v muzeích, takže si všechny techniky daly vyzkoušet na vlastní kůži a vytvořit si také vlastní příběhový program vhodný pro skupinu, se kterou běžně pracujete.
Workshop byl určen pro muzejní i školní pedagogy, muzejní kurátory i průvodce.
Dvoudenní dílnu vedly lektorky Barbora Schneiderová a Markéta Holá ze Storytelling CZ.
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 19.-20. února 2016 workshop s názvem Loutka jako nástroj vzdělávání.
Smyslem workshopu bylo naučit účastníky základní řemeslné dovednosti při animaci různých druhů loutek a nabídnout škálu možného využití tohoto bohatého výukového prostředku při výchovně-vzdělávacím procesu, v mnoha situacích i nepřímo souvisejících s výukou.
Během dvou dnů se účastníci pod vedením zkušených lektorů ze sdružení THeatr Ludem Hanou a Tomášem Volkmerovými seznámili prostřednictvím her a dramatických etud se čtyřmi typy loutek: maňásek - prstová loutka, mappet, manekýn a plošná papírová loutka. Hledali a zkoušeli si možnosti jejich ovládání a vytváření výrazu.
Dva dny naplněné tvořivou atmosférou zakončilo shrnutí toho, co se účastníci v intenzivní dílně naučili. Všechny nabyté zkušenosti, vlastní nápady i inspirativní rady lektorů se promítly do malé besídky loutkových výstupů založených na básničkách pro děti, které účastníci rozdělení do třech skupin zinscenovali a postupně předvedli. Více ZDE...
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 21. a 22. března 2014 workshop zaměřený na tvorbu klasické filmové animace a její využití v muzejním a galerijním prostředí.
Dvoudenní intenzivní workshop, kterého se zúčastnilo 18 účastníků z muzeí, škol i jiných institucí z celé České republiky, představil animační techniky pookénkového snímání, které mohli účastníci sami vyzkoušet při natáčení svých animovaných filmů inspirovaných expozicí PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost.
Pod vedením zkušených lektorů animovaného filmu (Michael Carrington, Libor Drobný, Lucie Strnadelová, Adéla Šimová) vznikly čtyři krátké animované filmy. Více ZDE......
Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.